ARENA ve MICROSOFT, İŞ ORTAKLARI İLE MERSİN'DE BULUŞTU

Türkiye'nin Teknoloji Devi Arena, Microsoft İşbirliğiyle Mersin'de Düzenlenen Etkinlikte İş Ortakları İle Bir Araya Geldi.

Arena’nın uzun yıllara dayanan deneyimleri ve bilgi birikimi ile oluşturulan “Value iş modeli” kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Arena iş ortakları ile biraraya gelinen organizasyonlardan bir yenisi, 11 Şubat 2015 tarihinde Microsoft işbirliğiyle Mersin'de gerçekleştirildi. Mersin ve çevre illerde bulunan iş ortaklarının katılım gösterdiği etkinlikte, Microsoft Bulut Bilişim ile ilgili ürün ve çözümler anlatıldı. Microsoft Office 365 ve Windows Azure platformlarının, iş süreçlerine olan katma değerleri, Arena uzmanları tarafından aktarıldı.

Arena Microsoft Grup Müdürü Musa Haşap, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Arena olarak, sektörde sahip olduğumuz gücü iş ortaklarımızın gelişimi için kullanıyoruz. Amacımız, güçlerine güç katabilmek. İş ortaklarımıza ve müşterilerine, ihtiyaçları olduğu her an ve her yerde eğitimler gerçekleştiriyoruz.

2017 yılında Microsoft, toplam gelirinin %40’ının bulut ürünlerinden gelmesini bekliyor. Bizler de iş ortaklarımızın 2017 gelirlerinin en azından %40’ının Office 365 ve Windows Azure gibi bulut ürünlerinden yani, yenilenebilir gelirlerden oluşması için çalışıyoruz. Bu bağlamda Arena olarak yeni yapılanmamızla beraber iş ortaklarımıza bu dönüşümde, hem teknik ekiplerimizle, hem demo merkezi yatırımımızla, hem de tüm altyapımızla destek oluyoruz. Dünyadaki %80/20 olan servis/donanım oranının, bulut bilişimin yaygınlaşması ile Türkiye’de de aynı seviyelere gelmesini bekliyoruz.

Türkiye’nin ilk Microsoft distribütörü olarak, 20 yılı aşkın süredir hizmet verdiğimiz Mersin'li iş ortaklarımıza, Microsoft işbirliğiyle uçtan uca çözümlerimizi aktardık. Microsoft’un marka değeri ve yarattığı ürünlerin iş dünyasına getirdiği çözümleri,Türkiye'nin birçok ilinde bulunan iş ortaklarımıza ulaştırmaya, yaygın servis ve kurulum ağımız ile iş ortaklarımızın gücüne güç katmaya devam edeceğiz."

Günümüz iş dünyasında “katma değer” yaratabilmek büyük önem taşıyor. Katma değer yaratabilen şirketler, hem kendilerine, hem de yer aldıkları ekosisteme büyük rekabet avantajı sağlıyorlar. Katma değer yaratmanın, fark yaratmanın en önemli unsurlarından biri olduğuna inanan Arena, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Arena Value” ile yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyor.