ARENA ve HP, İŞ ORTAKLARI İLE ANTALYA'DA BULUŞTU

Türkiye'nin Teknoloji Devi Arena, HP İşbirliğiyle Antalya’da Düzenlenen HP Kurumsal Çözümlere + Değerler etkinliğinde İş Ortakları İle Bir Araya Geldi.

Günümüz iş dünyasında “katma değer” yaratabilmek çok büyük bir önem taşıyor. Katma değer yaratabilen şirketler, hem kendilerine hem de yer aldıkları ekosisteme büyük bir rekabet avantajı sağlıyorlar. Katma değer yaratmanın, fark yaratmanın en önemli unsurlarından birisi olduğuna inanan Arena, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Arena Value” ile yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyor.

Arena’nın uzun yıllara dayanan deneyimleri ve bilgi birikimi ile oluşturulan “Value iş modeli” kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Arena iş ortakları ile biraraya gelinen organizasyonlardan biri de 27 Ocak 2015 tarihinde HP ile Antalya’da gerçekleştirildi. Antalya, Isparta ve Burdur’dan bilişim firmalarının katılım gösterdiği etkinlikte,HP Sunucu, Yedekleme ve Teknik Hizmetleriyle ilgili ürün ve çözümler anlatıldı. Özellikle satış senaryolarının yoğun ilgi gördüğü organizasyonun bu bölümünde, bilişim ihtiyacı olan tüm firmaların güncel ihtiyaçlarının nasıl HP çözümleri ile karşılanacağı detaylı bir şekilde Arena uzmanları tarafından aktarıldı.

İş Ortaklarının gelişimine ve iş ortakları ile satış-pazarlama kanalını güçlendirmenin gerekliliğine önemle inandığını ifade eden Arena Bilgisayar Pazarlama Direktörü Tuncay Işık, konu ile ilgili şu sözleri ifade etti;

"Arena olarak, bayilerimizle oluşturduğumuz güç birliğine inancımız çok büyük. Bu güç birliğini daha da güçlü kılabilmek için sektör dinamiklerine uygun katma değerli çözümler üretmemiz ve sunmamız gerekiyor, bunun için çok çalışıyoruz. Arena’nın sektörde sahip olduğu gücü bayilerimizin gelişimi ve güçlenmesi için kullanıyoruz.

İş ortaklarımıza ve müşterilerine yönelik olarak, ihtiyaçları olduğu her an ve her yerde eğitimler gerçekleştiriyoruz. Yaygın servis ve kurulum ağımız ile iş ortaklarımıza güç katıyoruz. İş ortaklarımızın son kullanıcı temaslarında da uzman kadromuz, danışmanlık hizmetiyle her zaman yanlarında olmaya devam ediyor, bunlarla birlikte, sorumluluğunu taşıdığımız HP markamızın demo ürünlerini iş ortaklarımızın kullanımına sunuyoruz,”

Türkiye’nin ilk HP distribütörü olarak 20 yıldır hizmet verdiğimiz Antalyalı iş ortaklarımıza HP işbirliğiyle yeni nesil HP sunucuları, depolama ürünlerini ve uçtan uca çözümlerimizi aktardık. Aynı zamanda Arena Value yapılanmasını ve sektöre katacağı değerler üzerinde durduk. Sadece satış aşaması ve sonrası değil; satış öncesinde de tüm ekibimiz ile iş ortaklarımızın yanında emek vermenin heyecanı içerisindeyiz. Bu etkinlikleri Türkiye'nin geneline yaymayı ve bütün iş ortaklarımız için faydalı olmayı hedefliyoruz."