ARENA VE DELL, İZMİR VE BURSA'DA İŞ ORTAKLARI İLE BULUŞTU

Günümüz iş dünyasında “katma değer” yaratabilmek çok büyük bir önem taşıyor. Katma değer yaratabilen şirketler, hem kendilerine hem de yer aldıkları ekosisteme büyük bir rekabet avantajı sağlıyorlar. Katma değer yaratmanın, fark yaratmanın en önemli unsurlarından birisi olduğuna inanan Arena, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Arena VALUE” ile yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyor.

Arena’nın uzun yıllara dayanan deneyimleri ve bilgi birikimi ile oluşturulan “VALUE iş modeli” kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Arena iş ortakları ile biraraya gelinen organizasyonlardan ikisi, 13 Ocak 2015 tarihinde Bursa’da ve 14 Ocak 2015 tarihinde İzmir’de gerçekleştirildi. Arena VALUE yapılanmasının amacının, Dell Kanal yapısı ve uçtan uca çözümlerinin anlatıldığı toplantıda, PC, Notebook, Server, Storage, Networking, Workstation ve Wyse ThinClient ürün güncellemelerinin tüm detaylarına değinildi. Etkinlik, iş ortakları tarafından yoğun ilgi ile karşılandı.

İş Ortaklarının gelişimine ve iş ortakları ile satış-pazarlama kanalını güçlendirmenin gerekliliğine önemle inandığını ifade eden Arena VALUE Pazarlama Direktörü Tuncay Işık, konu ile ilgili şu sözleri ifade etti;

Arena olarak, bayilerimizle oluşturduğumuz güç birliğine inancımız çok büyük. Bu güç birliğini daha da güçlü kılabilmek için sektör dinamiklerine uygun, katma değerli çözümler üretmemiz ve sunmamız gerekiyor, bunun için çok çalışıyoruz. Arena’nın sektörde sahip olduğu gücü bayilerimizin gelişimi ve güçlenmesi için kullanıyoruz.

İş ortaklarımıza ve müşterilerine yönelik olarak, ihtiyaçları olduğu her an ve her yerde eğitimler gerçekleştiriyoruz. Yaygın servis ve kurulum ağımız ile iş ortaklarımıza güç katıyoruz. İş ortaklarımızın son kullanıcı temaslarında da uzman kadromuz, danışmanlık hizmetiyle her zaman yanlarında olmaya devam ediyor. Bunlarla birlikte, sorumluluğunu taşıdığımız tüm markalarda demo ürünlerimizi iş ortaklarımızın kullanımına sunuyor, ayrıca Arena bünyesinde bulunun Dell demo merkezimizde, iş ortaklarımız ve müşterilerinin kendilerini ofislerinde gibi hissedecekleri bir ortamda demo yapabilmelerini sağlıyoruz.

Dell işbirliğiyle Bursa'lı ve İzmir’li iş ortaklarımıza, yeni nesil Dell sunucuları, depolama ürünleri, networking güncellemeleri ve uçtan uca çözümlerimizi aktardık. Aynı zamanda Arena VALUE yapılanmasını ve sektöre katacağı değerler üzerinde durduk. Bu etkinlikleri Türkiye'nin geneline yaymayı ve bütün iş ortaklarımız için faydalı olmayı hedefliyoruz."