WPC 2015'i Geride Bıraktık, Seneye Görüşmek Üzere!

Değerli İş Ortaklarımız,

Microsoft Uluslararası İş Ortakları Konferansı (WPC 2015), 15,000'den fazla katılımcıyla Orlando, Florida'da gerçekleşti. Türkiye'yi tarihteki en yüksek katılımcı sayısı olan 90 iş ortağı ve Microsoft çalışanı ile temsil ettik.

WPC 2015'e dair bir özeti ve katılan iş ortaklarımızdan derlediğimiz yorumları aşağıda bulabilirsiniz. Bu vesile ile katılan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyor ve WPC 2016'da yeni bir katılımcı rekoru kırmayı diliyoruz!

1.Gün: Bugünün İş Dünyasını Birlikte Dönüştürmek

Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın Vision Keynote'u ile güne başladık. Dünya üzerindeki her bireyi ve organizasyonu daha iyisini elde etmek adına güçlendirme misyonu doğrultusunda, siz iş ortaklarımızla birlikte, iş dünyasını yeni bir çağa nasıl dönüştürdüğümüz vurgulandı.
Ayrıca, iş ortaklarımızın, hızla gelişen bulut ve mobil teknoloji fırsatlarından faydalanmasını sağlamak adına, Microsoft'un araçlara, kaynaklara ve ürün çeşitliliğine yaptığı yatırımları da dinledik.

2.Gün: Çözümler ve İş Ortaklığı

İkinci gün çeşitli paralel oturumlar ve iş ortaklarımızın hem üst düzey Microsoft çalışanları hem de diğer iş ortakları ile tanışma ve potansiyel iş birliktelikleri görüşmeleri ile geçti.

En çok ilgi çekenler ise Microsoft ile Hibrit Bulut Yapısı İnşa Etmek, Nesnelerin İnterneti (IoT) için Microsoft Azure, Bulut İş Ortaklığında Yeni Modeller gibi Bulut odaklı oturumlar oldu. İş ortaklarımızın ana odağı, Microsoft Bulut ile büyüme ve karlılık artırma fırsatlarıydı.

Akşam ise geleneksel Türkiye yemeğimizi gerçekleştirdik

3.Gün: Birlikte Daha Fazla Kazanmak

Kevin Turner'ın Vision Keynote'u ile güne başladık. Kendisi, önceliklerimizin ve siz iş ortaklarımız ile bulut dönüşümünü sahiplenmek, Window 10 ile kazanmak, kazanmak için yarışmak, müşteri memnuniyetini en önde tutmanın önemine vurgu yaptı.

Akşam WPC 2015 Kutlaması, Disney Hollywood Stüdyoları'nda gerçekleşti.

4.Gün: Kapanış

Bugün ise Bölge İş Ortaklarının bir araya geldiği Regional Breakout Oturumu, Vahe Torossian (WW SMS&P Lead), Burak Gökmen (MEA VP), Chris Bartlett (MEA SMS&P Lead)'in sunumları ve paneli gerçekleşti.

WPC 2015'e dair daha detaylı anlatımları ve videoları buradan da inceleyebilirsiniz.

 

Katılan İş Ortaklarımızdan Gelen Yorumlar

"Microsoft'un dünya genelinde 15.000'den fazla İş Ortağının katılımıyla gerçekleştirdiği WPC15'e katılmak bizi oldukça mutlu etti. Heyecan uyandıran yeni teknolojilerin Microsoft çözümleri ile hayat bulduğu ve bunun sonucunda da müşteriler için efektif, bizler için ise nasıl karlı işlere dönüşebildiğini görme fırsatı elde ettik. Farklı coğrafi bölgelerden katılan iş ortaklarının bu çözümleri kendi ülkelerinde nasıl uyguladığını, yaşadıkları deneyimleri bizzat kendilerinden dinleme fırsatı bulduk.

WPC esnasında edindiğimiz bu yeni bilgileri, kendi işlerimize ve projelerimize uygulamaya başlayarak hedeflerimizi bu yol haritasına göre revize etme fırsatı bulacağız. Bu sayede müşterilerimizde uyguladığımız projelerin geri dönüşlerinin daha hızlı olacağına inancımız tam. Şefik Serdar - Aeris Teknoloji Çözümleri Genel Müdürü”

"WPC 2015 yaşadığım en enteresan iş deneyimlerinden birisi oldu benim için. Gerek ortamın ambiansı gerekse her türlü ayrıntının çok ince bir şekilde düşünülmüş olması insana kendisini daha iyi ve önemli hissettiriyordu. Keynote adı verilen ana oturumlarda gerçekten vizyon sahibi ve konusuna hakim Microsoft üst düzey yöneticilerinden ilk ağızdan Microsoft'un yeni ve devam etmekte olan stratejilerini dinleme fırsatı bulduk. Gün içerisinde paralel olarak hazırlanmış oturumlarda da birbirinden değerli konuşmacılar yüzlerce farklı konuda bizleri bilgiye doyurdular. Ana fuaye alanında hazırlanan sponsor standtlarında hem meslektaşlarımızla sohbet etme imkanı bulurken hem de uluslararası üreticilerin en son ürünlerini de görüp test etme imkanını bulduk. Kapanış için tercih edilen mekan Disney World olunca da haliyle tadı damağımızda kalan ve çocuklar gibi şen bir gece geçirmemize sebep olan harika bir etkinliğin içinde bulduk kendimizi. Dolu dolu geçen bir haftanın sonunda hem bolca bilgi hem de güzel hatıralar biriktirmiş olduk. Teşekkürler Microsoft Türkiye Ertuğrul Çoruh - Bilgi Birikim Sistemleri Yazılım İş Geliştirme Müdürü”

"Bu sene WPC bizler için çok verimli geçti. SAM ve Cloud konularında hem Türkiye Microsoft yöneticileri ile hem de konunun bağlı bulunduğu global yöneticiler ile çok verimli toplantılar gerçekleştirdik. Ayrıca Türkiye'den gelen diğer iş ortakları ile farklı yetkinlikler hakkında görüşerek yeni iş geliştirmeleri hakkında fikir alışverişlerinde bulunduk. Bu fırsatları oluşturmamız ile ilgili gerek doğru kontaklarla toplantılarımızı gerçekleştirmede gerekse bizlere WPC süresince her konuda destek olan tüm Microsoft Türkiye ekibine çok teşekkür ederiz. Serdar Aytar - Intera Microsoft Çözümleri Direktörü

"Bir önceki sene tek kişi gittiğimiz WPC'ye bu sene iki kişi gittik. İnanılmaz bir organizasyon. Harika oturumlar ve toplantılara katıldık. Her profesyonel Microsoft İş Ortağı'nın mutlaka bulunması gereken bir ortam. Özellikle kapanış partisi ve Disneyland'in tüm iş ortakları için kapatılarak sadece bize ayrılması inanılmazdı. Vizyonunu geliştirmek isteyen her iş ortağının gitmesi gereken bir etkinlik. Teşekkürler Microsoft. Seneye Toronto'da görüşmek üzere Güçlü Tugay - Makronet Yönetici Ortağı

"Bu sene Motiwe olarak WPC'ye ilk katılımımızdı. Gitmeden önce bu kadar etkileyici bir ortam beklemiyordum. Öncelikle açılış Keynote'u gerçekten hem görkemli, hem de motive ediciydi. Microsoft'un son 2-3 senedir nasıl bir değişim içinde olduğunu ve tekrar teknolojik yeniliklerde lider bir pozisyon almaya başladığını anladık. Bunun yanında sunumlar, roundtable organizasyonları ve birebir görüşmeler sonunda WPC'Ye katılmanın nasıl bir fayda sağladığını görmüş olduk. Hem yetkinliğimizin olduğu alanlarda direk Microsoft'un en doğru isimleri ile tanışma şansımız oldu, hem de iş birliği yapma şansımız olan bölgemizdeki diğer iş ortakları ile tanışma şansına ulaştık. WPC'nin yapıldığı konferans alanı sanırım dünyanın en büyük ve organize binalarından biri, gerek yemek, gerek toplantı organizasyonları en ufak bir aksaklık olmadan gerçekleşti. Etkinlik sonunda daha önce neden gelmedim diye düşündüm açıkçası. Mete Bayrak - Motiwe Kurucu Ortağı

"Bu sene Orlando'da gerçekleşen WPC 2015'te Microsoft CEO'su Satya Nadella başta olmak üzere tüm MS yöneticileri, önümüzdeki dönemde şirketin bulut ve mobil çözümlere olan odağı ile ilgili yeni teknoloji, kaynak ve program yatırımlarını biz iş ortaklarıyla paylaştı. WPC'de paylaşılan şirket yol haritasına bakınca, ODC olarak son yıllarda bulut teknolojilere yaptığımız yatırımlarla ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu tekrar gördük ve önümüzdeki dönem ürünlerimizde yapacağımız geliştirmelere yönelik de yeni fikirler edindik.

Vizyon toplantıları ve oturumlarda sık sık vurgulanan "Partner to Partner Program'' ilgimizi çeken konulardan biriydi. Bu program, MS iş ortaklarının yeni ürün ve pazarlarda birbirleri ile çalışmalarını, iş ortaklıkları oluşturmalarını destekliyor. Uluslararası pazarlara odaklandığımız bu dönemde programın oldukça faydalı olacağını düşünüyoruz.

WPC 2015'te ayrıca, Microsoft bölge ofislerinin desteğiyle MS Booth'larda birçok toplantı organize ettik. Toplantılar sayesinde edindiğimiz kontaklar, hedeflediğimiz yeni pazarlardaki iş ortağı arayışımız için çok yararlı oldu. Bu toplantılarda özellikle Country Partner of the Year ödülünü aldığımızı dile getirdiğimizde kurumların bizlere olan bakış açıcısını pozitif yönde etkilediğini söylemeden geçemeyeceğim. Oğuz Küçükbarak - ODC Kurucu Ortağı

WPC 2016 için şimdiden Kayıt olabilirsiniz.