ARENA, EMC ve İŞ ORTAKLARI FLASH TEKNOLOJİSİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

Arena ve EMC, Flash Teknolojilerindeki gelişmeleri iş ortaklarıyla paylaşmak amacıyla, 11 Mart 2015 tarihinde “İş Ortakları Eğitim Toplantısı” düzenledi. 2015 yılında hızlı büyüme öngörülen flash teknolojili sistemler pazarında öncü çözümlerden EMC’nin konuşulduğu toplantıda, Arena ve EMC iş ortakları, detaylı bilgi edinme fırsatı yakaladı.

Arena Value Satış ve Pazarlama Direktörü Tuncay Işık’ın açılış konuşması ile başlayan toplantı, EMC Kıdemli Sistem Mühendisi Feyza Başaran’ın EMC’nin Flash Teknolojisinde sahip olduğu ürün portföyünün tanıtımı ile devam etti.

Başaran sunumunda “Günümüzde işletmelerin veri merkezlerini tasarlarken en çok dikkate alması gereken konu olarak öne çıkan flash teknolojisinin uygulama performanslarında ileri performans düzeyleri elde edilmesini mümkün kıldığını belirtti. Farklı kullanım alanları ve gereksinimler için sektörde öncü, kapsamlı Flash çözümleri portföyü sunuyoruz.” dedi.

Kısa bir aranın sonrasında EMC Sistem Mühendisi Aret Tunç’un “XtremIO ürün pozisyonlaması ve satış araçları” sunumu katılımcılar tarafından ilgi ile takip edildi.

30‘a yakın katılımcının ilgi gösterdiği eğitimde, Teknoloji lideri EMC önümüzdeki dönemde storage dünyasında ön plana çıkacak olan Flash teknolojisi konusunda ürettiği ürünleri detaylı olarak tanıttı.

Flash teknolojisindeki performans önceliğinin ve buna bağlı kapasite ihtiyaçlarının nasıl karşılanacağı, hangi teknolojilerin kullanacağı konuları üstünden geçildi. Yakın gelecekte storage dünyasının nasıl şekilleneceği konusunda görüş alış verişleri yapıldı.