ARENA'DA YENİ DÖNEM


Günümüz iş dünyasında “katma değer” yaratabilmek çok büyük bir önem taşıyor. Katma değer yaratabilen şirketler, hem kendilerine hem de yer aldıkları ekosisteme büyük bir rekabet avantajı sağlıyorlar. Katma değer yaratmanın, fark yaratmanın en önemli unsurlarından birisi olduğuna inanan Arena, Türkiye’de bir ilke imza atarak “Arena Value” ile yepyeni bir hizmeti hayata geçiriyor. Arena’nın uzun yıllara dayanan deneyimleri ve bilgi birikimi ile oluşturulan “Value iş modeli” kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanında yer alan Arena iş ortakları ve iş ortaklarının kurumsal müşterilerine satış öncesi ve sonrası kapsamlı teknoloji danışmanlığı hizmetleri verilecek.Arena Value ile pazardaki dinamikler değişecek

Türkiye’de kurumsal pazarın rengini değiştirecek ve gerçek anlamda katma değer sunacak olan Value ile önemli bir yatırımı başarıyla hayata geçirdiklerini vurgulayan Arena Bilgisayar Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Atıf Büyüksoy, “Pazar dinamikleri çok farklı olan ve her birinde ayrı ayrı uzmanlaşılması gereken katma değerli iş birimleri ve satış kanalına yönelik çevik ve aynı zamanda da deneyimli bir organizasyon yapısı oluşturduk. İş ortaklarımıza ve iş ortaklarımızın hizmet verdiği müşterilere Katma Değerli İş Modeli çerçevesinde yazılım, donanım ve servis ile uçtan uca çözüm sunuyoruz. Marka ve çözümlerin buluştuğu güçlü bir platformla hizmet sunmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

Arena'nın ekosisteminde yer alan tüm iş ortaklarına; mühendislerden oluşan, teknik kapasitesi yüksek ve güçlü kadrosu ile satış öncesi ve satış sonrası teknik destek sunduğunun altını çizen Atıf Büyüksoy, şunları kaydetti: “İş ortaklarımıza ve müşterilerine yönelik olarak, ihtiyaçları olduğu her an ve her yerde eğitimler gerçekleştiriyoruz. Yaygın servis ve kurulum ağımız ile iş ortaklarımıza güç katıyoruz. İş ortaklarımızın son kullanıcı temaslarında da uzman kadromuz, danışmanlık hizmetiyle her zaman yanlarında olmaya devam edecek. Bunlarla birlikte, sorumluluğunu taşıdığımız tüm markalarda demo ürünlerimizi iş ortaklarımızın kullanımına sunuyor, ayrıca Arena bünyesinde bulunun demo merkezimizde, iş ortaklarımız ve müşterilerinin kendilerini ofislerinde gibi hissedecekleri bir ortamda demo yapabilmelerini sağlıyoruz.”

“Odağımız iş ortakları, önceliğimiz KOBİ’ler”


Türkiye’nin dinamosu konumunda bulunan KOBİ’ler, teknoloji kullanımı açısından da önemli bir potansiyeli barındırıyorlar. KOBİ’lere ulaşmak ise hem odaklanma hem de emek istiyor. Bu gerçek doğrultusunda hareket eden Arena, Value Birimi’nin önceliğini KOBİ’lere verdi. Atıf Büyüksoy, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sektöre özgü çözümlerimiz, iş ortaklarımıza sunacağımız danışmanlık hizmetlerimiz, KOBİ’lere yönelik kurduğumuz özel ekiplerimiz ile iş ortaklarımızın daha çok yanında olacağız. 20 yılı aşkın süredir beraber olduğumuz iş ortaklarımıza daha iyi hizmet verebilmek için Katma Değerli Distribütör anlayışını ve gereklerini fazlasıyla yerine getireceğiz.”