Mobilite

Kurumsal mobilite, işlerini gerçekleştirmek için mobil cihazlardan ve bulut teknolojilerinden yararlanan birçok çalışanın ofis dışında olduğu firmaların çalışma alışkanlıklarındaki değişimi tanımlayan terimdir.

Saha ekiplerinin tabletle donatılıp satış sunumu yapmalarını beklemekten çok daha fazlasıdır.

Mobil teknoloji, organizasyonlar, mobil çalışanlar ve müşterileri arasında güçlü bağlantılar kurulmasını sağlar. Bu sayede daha hızlı ve daha iyi iş kararları alınarak çalışan ve müşteri deneyimleri geliştirilir.

Kurumsal mobilite çalışanlarınızın mobil uygulamalar üzerinden bilgiye her zaman ve her yerden anında erişimini sağlar.

Kurumsal mobilite sadece mobil çalışanları ve mobil cihazları değil aynı zamanda kurumsal verinin mobilitesini de ifade eder.

Örneğin bir çalışanınız kurumsal sunumunuzu şirketinizde ki masaüstü bilgisayarından kullandığınız bulut depolama alanına yükleyebilir ve daha sonra herhangi bir yerden kişisel tableti ile sunuma ulaşabilir.

Kurumsal mobilite çalışanların üretkenliğini arttırabilir ancak güvenlik riskleri de oluşturur. Bu riskleri engellemeye yardımcı olmak amacıyla veri kaybı önleme(DLP) teknolojilerinden yararlanılabilir.

Günümüzde küresel kurumlara ait IT yatırımlarının en önemli ortak noktası kullanıcılarını en üst seviyede mobil tutmak için yapılan yatırımlardır.

Kurumsal Mobilitenin Faydaları;

• Mobil cihazların her yerde ve her zaman kullanılabilmesi
• Müşteri ya da arkadaşlarınız ile kolayca cihaz ekranını paylaşma
• İhtiyaç duyulduğu anda ilgili veri ve içeriğe erişim
• Toplanan verilerin anında sisteme yüklenebilmesi
• Çalışanların kendi mobil cihazları ile kurumsal sistemlere erişiminin sağlanabilmesi
• Mobil cihazlarda bulunan dahili kameraların kullanılabilmesi

Arena, Asus, Lenovo, HP, Samsung markalarıyla yanınızda.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

İnce İstemciler

Yazılım veya bir browser için özel erişimlerle merkezi servera bağlanan basit yapıda, disksiz , katı halde fansız donanımlardan oluşan cihazlardır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »