Bulut

Bugünkü BT sisteminizde ihtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma gibi temel ihtiyaçların size uzak bir veri merkezinden internet aracılığı ile servis olarak sunulmasıdır.

İlk yatırım maliyeti düşük, güvenilir, sürekli, esnek ve kaynakların doğru yönetildiği bir BT alt yapısı için her büyüklükteki işletmeler BULUT kullanıyor. İşletmeler artık tüm BT alt yapılarını uzmanlara bırakıp, işlerinde katma değer yaratmaya çalışıyorlar.

Şimdi Yedekleme, depolama, sanallaştırma, felaket kurtarma senaryosu, mobil uygulamalar ve web sistesi yayınına kadar istenilen her BT senaryosuna uygun sistem ve uygulama BULUT üzerinde koşuyor.

Arena, Microsoft AZURE ile BULUT hizmetlerinde yanınızda.

Masaüstü Sanallaştırma

Masaüstü (Desktop) Sanallaştırma, masaüstü hesapların, programların ve verilerin kullanıcılara iletimini daha merkezi ve güvenli hale getiren sistemlerdir. Kullanılan işletim sistemi, programlar ve bilgiler kişisel bilgisayar donanımında değil merkezi olarak yönetilebileceği bir veri merkezine taşınır. Böylece masaüstü hesaptaki ayarlar ve uygulamalar tek bir merkezden kolayca yönetilebilir ve güncellenebilir.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »