Büyük Veri

Dünyadaki 2,4 milyar internet kullanıcısının, 4,3 milyar e-posta hesabından, her gün gönderdiği 144 milyar e-posta, gezindikleri 650 milyon web sitesi (hem de 50 milyonu son bir yılda eklendi), bu sitelerden 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Facebook, her gün gönderilen 200 milyon tweet, Google’da her yıl aranan 1,2 trilyon içerik size çevremizdeki verinin ne kadar büyük olduğunu ve sürekli arttığını göstermesi açısından önemlidir.

Bu liste daha da uzatılabilir. BÜYÜK VERİ tüm bunların oluşturduğu toplam verinin genel adı. Her türlü kuruluş için BÜYÜK VERİ farklı olabilir (şirket, hastane, devlet...) Önemli olan elde edilen bu BÜYÜK VERİ’nin analiz edilebilir, kullanılabilir, işlenebilir hale getirilmesidir.

Arena olarak eldeki BÜYÜK VERİ’yi analiz edebilen, süzebilen, işlenebilir hale getiren ve tüm bunları kabul edilebilir en hızlı hali ile yapan tüm donanım ve yazılım ürünlerini Dell, EMC, HP, Huawei markalarıyla sunuyoruz.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »