Duyar Vana veri merkezlerini Huawei ile yeniledi

65’ten fazla ülkeye ihracat yapan ve özellikle konut, gemi inşaat ve sanayi sektörlerine 50 yıldır hizmet veren Duyar Vana, Veri Merkezi Modernizasyonu konusunda Huawei ve Entegres Bilgi Teknolojileri ile başarılı bir proje gerçekleştirdi.

Tedarik zincirinden, yönetim bilgi sistemlerine kadar tüm süreçlerinde konsolidasyon ilkesini benimseyen Duyar Vana, bu ilke doğrultusunda bilgi işlem ve ERP süreçlerini, tüm iş süreçlerini destekleyecek şekilde yapılandırmaya devam ediyor. Türkiye geneline yayılmış 65 bayisi ile müşterilerine üst düzey hizmet ve lojistik destek vermeyi amaçlayan Duyar Vana, Huawei ile gerçekleştirdiği proje ile altyapısını başarılı bir şekilde yeniledi. Mevcut sanal ve fiziksel sunucularının yetersiz kalmaya başladığını gören Duyar Vana, 2008 yılında yaptığı yatırımların ömürlerini doldurduğuna kanaat getirdi. Bu doğrultuda yenileme projesini gündeme alan Duyar Vana, 2014 yılında verdikleri alt yapı yenileme projesini 2015 yılında Entegres Bilgi Teknolojileri, İdanet Bilişim ve Huawei’nin destekleriyle hayata geçirdi. Veri Merkezi Modernizasyonu Projesi’nde Huawei ve Entegres Bilgi Teknolojileri’nin tecrübesinden yararlanan Duyar Vana, danışman şirket olarak İdanet Bilişim ile birlikte proje sürecini yönetti. İdanet Bilişim ile mevcut alt yapının analizini ve tasarımını yapan Duyar Vana, bu süreçlerin devamında satın alma modeli ve şirket seçimi konusunda bağımsız hareket ederek Entegres Bilgi Teknolojileri ile çalışmaya başladı.

Konsolidasyon ilkesi Huawei’yi işaret etti

“Huawei’nin önümüzdeki yıllarda Türkiye pazarına yatırım planlarını biliyorduk.” Diyen Duyar Vana Bilgi Sistemleri Müdürü İzzet Yıldız, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Servis kalitesi ve eş değer maliyetle rakiplerine göre çok daha üst düzey performans sağlayan ürünleri sunan Huawei ile çalışmayı tercih ettik. Konsolidasyon ilkemiz doğrultusunda aldığımız bu karar ile birlikte uçtan uca çözümler konusunda önemli bir ihtiyacımızı, verimli bir şekilde karşılamayı başardık.”

İyi sistem analizi, verimli modernizasyonu beraberinde getirdi

Entegres Bilgi Teknolojileri ve İdanet Bilişim ile mevcut yapının incelenmesi, teknik şartnamenin hazırlanması, satın alma modelinin oluşturulması ve ilgili tekliflerin toplanması, şirket seçimi ve ürün tedariki süreçlerini oldukça başarılı bir şekilde geçiren Duyar Vana, Huawei’nin kurulum, test ve servis konusundaki tecrübesinden faydalanarak projeyi hayata geçirdi. Proje ile birlikte kaynaklarını çok daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayan Duyar Vana, tüm altyapıda gerçekleştirilen tasarımlar sayesinde yatay bir büyüme imkanına sahip oldu. Ağ ve güvenlik erişimlerinde yapılan iyileştirmeler sonucunda sistem çok daha güvenli bir yapıya gelirken, sistemde yaşanan süreklilik problemlerinin de önüne geçildi. Veri Modernizasyonu Projesi ile birlikte kurumsal uygulamalarda gerçekleşen performans artışı beraberinde müşteri memnuniyetini de en üst seviyeye çıkardı.