EMC, EN GÜVENİLİR STRATEJİK İŞ ORTAĞI ROLÜNDE

EMC çözümleriyle hizmet kalitesini arttıran ve toplam giderleri düşüren Anadolu Bilişim: kolay yönetilebilir, enerji tüketimi ve fiziksel kullanım alanını azaltan, kullanıcı kesintilerini en aza indiren yüksek depolama alanı arayışına girdi.

Tüm bu kriterleri göz önünde bulunduran Anadolu Bilişim, farklı tedarikçilerin tekliflerini değerlendirerek uyumluluk testleri ve diğer denemeleri gerçekleştirdi. EMC VNX birleşik depolama, Anadolu Bilişim’in ihtiyaçlarına en iyi çözümü sundu. Kurum ayrıca EMC Recover Point uzaktan replikasyon uygulamasının da yer aldığı yazılım seti EMC Tam verimlilik paketini tercih etti.

Anadolu Bilişim Mart ayında VNX geçişine başladığında, öncesinde kullanılan sistemin hizmet yaşam bakım anlaşmasını göz önünde bulundurarak 90 günlük agresif bir plan oluşturdu. EMC çözüm ortağı e-Çözüm’ün çalışmaları sayesinde proje 38 gün içerisinde tamamlandı. Anadolu Bilişim, yeni bir depolama sistemi ile müşterilerine sunduğu hizmet kalitesini arttırmayı, depolama alt yapısını güçlendirmeyi ve işletme giderlerini azaltmayı amaçları. Sonuçlar mükemmeldi.

Anadolu Bilişim’in tercih ettiği EMC çözümleri

*EMC VNX Birleşik Depolama
*EMC Tam Verimlilik Paketi ve EMC Point.

Anadolu Bilişim’in EMC Teknolojileriyle Elde Ettiği Sonuçlar

*Performans %45 arttı
*Depolama sistemi fiziksel alan ihtiyacı %80 azaldı
*Depolama ünitelerinin tükettiği enerji %65 azaldı
*Yönetim işlemleri %50 azaldı
*Olağanüstü durumda geri dönüş süresi kısaldı

ÜSTÜN PERFORMANS, YÜKSEK KAPASİTE

VNX ve EMC Tam Verimlilik Paketi, Anadolu Bilişim’in depolama altyapısıyla ilgili giderlerini kayda değer biçimde azalttı. VNX’in yüksek kapasitesi sayesinde Anadolu Bilişim’in depolama üniteleri için fiziksel alan ihtiyacı %80 oranında azaldı.

VNX ayrıca Anadolu Bilişim Data Center’daki depolama ünitelerinin harcadığı elektrik enerjisini de düşürdü. VNX’in çalıştırma ve soğutma için ihtiyaç duyduğu Anadolu Bilişim Hizmetleri A.Ş ihtiyaçlarına uygun en iyi çözüme EMC VNX birleşik depolama ürünü ile kavuştu. Şirket ayrıca, EMC Recover Point uygulamasını da içeren kapsamlı yazılım seti EMC Tam Verimlilik Paketi’ni de tercih etti.

Enerjinin önceki çözüme oranla yüzde 65 daha az olması, çalıştırma, maliyetini önemli biçimde azalttı. Tam Verimlilik Paketi ile Anadolu Bilişim müşterilerine sunduğu hizmetlerin kalitesini arttırdı. Bir FLASH stratejisi olan EMC FAST Suite (FAST Cache ile VP’yi de içeren Tam Verimlilik Paketi’nin bir bölümü) ile Flash sürücüleri kullanan Anadolu Bilişim, bu sayede depolama ve yedekleme performansını %45 arttırdı.

Bu iyileştirme, şirketin son kullanıcılarının muhasebe ve faturalandırma gibi günlük iş süreçlerine doğrudan yansıdı. Performanstaki artış sayesinde yedeklemeler de daha kısa sürede tamamlanır hale geldi. FAST Cache IOPS değerlerini 30 kat arttırırken önbellekleme hızını 1 saniyenin altına indirdi. FAST Cache ayrıca önbelleği önceki sisteme oranla 12 kat büyüttü ve ek bir yönetime ihtiyaç duymaksızın anlık otomasyon sağladı. VNX’in yönetim arayüzü EMC Unisphere, Anadolu Bilişim’in depolama süreçlerini kolayca takip etmesine olanak sağladı. Proje öncesinde bir diski kullanıma almak için 12 adım gerekirken, Unisphere ile bu 6 adıma düşürülerek verimlilik sağlandı.

OLAĞANÜSTÜ DURUM VE FELAKET KURTARMA HİZMETİYLE VERİ KAYBINA SON!

Anadolu Bilişim’in sektörde fark yarattığı noktalardan biri de Olağanüstü Durum ve Felaket Kurtarma hizmeti. Şirketin Ankara’da bulunan Olağanüstü Durum Merkezi, müşterilerin yaşayacağı olası bir veri kaybında iki depolama ünitesi arasında veri yedekleme yapılarak kaybolan verileri kurtarıyor. Olağanüstü Durum Merkezi’nin performansı arttırmak ve felaket kurtarmak için ihtiyaç duyulan süreyi kısaltmak isteyen Anadolu Bilişim, Recover Point’i tercih etti. Recover Point sayesinde Anadolu Bilişim daha güvenilir bir Felaket Kurtarma hizmeti sunmaya başladı. Felaket Kurtarma süresini 5 saniyeye düşüren Recover Point % 100 oranında başarılı kurtarma yapılmasını sağladı. Recover Point sayesinde Anadolu Bilişim kritik verilerine saniyeler içerisinde erişmek isteyen müşteriler için esnek felaket kurtarma hizmeti sunuyor.