SİLİVRİ BELEDİYESİNİN SEÇİMİ EMC

Silivri Belediyesi’nin IT altyapısı en önemli kilometre taşları arasında yer alıyor. Belediye gibi hizmet projeleri üreten kurumlarda teknolojinin önemi büyük. Halk, çalışanlar ve belediyenin iletişimi kesintisiz olmalı.

TEKNOLOJİ MUTLULUKTUR

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar: “Teknolojiyi mutluluk getiren bir mekanizma haline dönüştürerek Silivri beldesinin hayatını kolaylaştırıyoruz.” sözleriyle neden EMC’yi tercih ettiklerini açıklıyor.

ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ (EBYS) İLE GELİŞEN PROJELER

Bu kapsamda bürokrasiyi en aza indiren Silivri Belediyesi Elektronik Belge Yönetim Sistemi (eBYS) ile halkın sorunlarının online olarak tek merkezde toplandığı “Belediye Kapınızda’’ vizyonunu geliştirdi. Ayrıca bu sayede ilçedeki yerleşim merkezlerinin 360 derece fotoğraflandığı “360 derece Kent Sistemi” projesi hayata geçti.

VERİ DEPOLAMA ÜNİTESİ KALİTESİNİ YÜKSELTTİK

“Sistem altyapıları ile ilgili günümüz teknolojisini incelediğimizde sanallaştırma ile birlikte en önemli bileşen Veri Depolama Ünitesi.“ diyen Silivri Belediyesi, Veri Depolama Ünitesi’nin sunduğu kesintisiz hizmet kalitesinin hayati önem taşıdığını vurguluyor. Bu noktada Veri Depolama Ünitesi’nin kalitesini yükselten ve EMC’yi tercih eden Silivri Belediyesi, artık kendilerini güvende hissetiklerini belirtiyor.

PERFORMANS, GÜVENLİK VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİKTE EMC

“EMC’de ürünlerin kolay yönetimi ve performansı beklentimizin çok daha üzerindeydi. Proje öncesi yaptığımız testlerde aldığımız test sonuçlarına yakın değerler beklerken, aksine çok daha hızlı bir yapı ile karşılaşınca gerçekten doğru bir seçim yaptığımızı tekrar anladık. Ek olarak gerek kendi içersindeki güvenlik önlemleri (disk raid yapısı kullanımı, cihaz ile bütünleşik çalışan ek UPS üniteleri, EMC Merkezinden olası sorunların takip edilebildiği kontrol mekanizması) sayesinde verilerimizin çok daha güvenli ve stabil bir ortamda çalıştığını görüyoruz. Konu eğer performans, güvenlik ve süreklilik ise, EMC tüm bu ana başlıklarda bizleri fazlasıyla mutlu etti.”

APRO, EMC VE SİLİVRİ BELEDİYESİNDEN TEKNOLOJİK ORTAKLIK

“Hata yapma şansımızın sıfır olduğu bu önemli projede, konusunda uzman, tecrübeli ve yetkin bir firma arayışına girdik. Bu aşamada APRO gerek bizlere yapmış olduğu sunumlarda, gerekse projeye bakış açıları ile bizleri etkilemeyi başardı. Kurumun referanslarını da incelediğimizde, özel sektör ve diğer belediyelerdeki çalışmaları, APRO’nun bizlere A’dan Z’ye çözüm sağlayabilecek, tecrübeli, dinamik ve güçlü bir kadroya sahip bir çözümortağı olabileceğini gösterdi.” “Sözkonusu IT olunca, donanımdan öte aslında elle tutulamayan, gözle görünemeyen birçok hizmeti satın almak üzere olduğumuzu fark ettik. Bu durumda APRO olası tüm alternatifleri bizlerle paylaştı. Hatta ek olarak almayı planladığımız ürünleri bizzat belediyemize getirerek bizlerin test edebilmesi amacıyla demo olarak sundu. APRO’nun bizlere önermiş olduğu marka ve çözümlere güvendiğini ve taahüt ettiği tüm detayları bizzat görme şansımız oldu. Proje süreci ve sonrasıyla APRO’nun tecrübelerinden yararlandık.”