This is a Standard post
ECO TRADE AND DEVELOPMENT BANK, EMC İLE GÜCÜNE GÜÇ KATIYOR

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’nın (ECO) bankası olarak 2005 yılında kurulan ECO Trade and Development Bank (ETDB), bölgesel ticareti geliştirmek, kalkınmaya yönelik projelere finansman sağlamak ve bölge ülkeleri arasındaki işbirliğini teşvik etmek amacıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu misyon çerçevesinde sürekli yeniliklere imza atan ETDB bilişim alt yapısını Luna Teknoloji ile güçlendirmiştir.

ECO Trade and Development Bank’ın (ETDB) IT altyapısı tamamen sanallaştırılmış VMware Platformu üzerinde çalışıyor olup, LUNA TEKNOLOJİ ile gerçekleştirilen altyapı çalışmaları sonucunda, Private-Cloud altyapısında da başarıyla çalışmayı sürdürmektedir. Bu yeni altyapı sayesinde kurulmakta olan mevcut konvansiyonel IT sistemlerinin yanısıra SAP sistemleri de sanal ortama taşınmış olup, sistem yönetimi ve kaynak kullanımı açısından büyük bir tasarruf sağlanmaktadır.

LUNA TEKNOLOJİ firmasının ETDB bünyesinde başarı ile devreye sokmuş olduğu EMC VNX5500 Data Storage, sanallaştırılmış veri ortamının kalbi olarak hayati bir göreve sahiptir. Real-time Auto-tiering yapan bu yeni sistem, verilerin en uygun maliyetlerle en verimli şekilde kullanılmasını sağlarken, uzun dönemli “scalability”i garanti ettiğinden uzun dönemli yatırımlara uyum sağlamaktadır. LUNA TEKNOLOJİ ile yapılan çalışmalar, günümüz teknolojilerine uygun olarak, ETDB VDA (Virtual Desktop Access) teknolojileri sayesinde son-kullanıclar için de thin-client çözümlerini hayata geçirmektedir. Bu sayede kullanıcılar, her açıdan“cutting-edge” sanal platformun tüm avantajlarından tüm teknolojik ortamlarda (iPhone, iPad, ve her türlü internet tarayıcı üzerinden) yararlanabilmektedir.

TEKNİK DESTEKTE LUNA TEKNOLOJİ EKİBİ HER ZAMAN YANINIZDA

İstanbul merkez ofisini, Salıpazarı’ndan Bomonti’deki binasına taşıyan ETDB, sanal altyapısını Veeam Replication and Backup Teknolojileri kullanarak Luna ile yeni ofisine aktardı ve kesintisiz çalışmaya bu sayede devam edebildi.

ETDB BT TEKNOLOJİLERİ DİREKTÖRÜ: “EN İYİSİ EMC”

Cenk Çamköy BT Teknolojileri Direktörü “Karar vermeden once çok detaylı bir süreçten geçtik ve piyasadaki tüm mevcut çözümlerin değerlendirmesini yaptık. EMC VNX5500 ürünün aşağıdaki kriterler açısından tüm beklentilerimizi karşılayabileceğini düşündük ve bugün de yaptığımız değerlendirmenin gerçekleştiğini görmekteyiz” Çünkü EMC;

Real-time Auto-tiering yapan EMC VNX5500 verilerimizi en uygun maliyetlerle en verimli bir şekilde kullanamızı sağlıyor,
Thin Provisioning ile kullanım kolaylığı sunuyor,
Yüksek kapasitesinden dolayı uzun bir dönem için “scalability”i garanti ettiğinden yatırımlarımızın uzun dönemli olmasını sağlıyor.
EMC’nin gerek yurtdışı, gerekse yurtiçinde deneyimli bir ekibinin bulunması güven veriyor,
ROI oranın yüksek olması ile netlik kazandırıyor,
Gartner’ın Storage ile üretici raporları sunuyor.

EMC’nin MEVCUT ALTYAPI SİSTEMİNE KATKISI BÜYÜK

Her türlü disk sistemini desteklemesiyle IT Operasyon maliyetini optimum uygun hale getirmesi,
Private-Cloud ortamına geçilmesi için gerekli BT alt yapısına ulaşılmasını sağlaması,
Mevcut IT Sistemleri üzerinde yaklaşık %30 performans artışı sağlanması,
Yönetim ara yüzünden Sanal IT kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde yönetilebilmesi,
Kişi başına düşen Veri Depolama miktarının %200 oranında artırılması,
Genişleme kapasitesinin uzun yıllar ETDB ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde olması ve yakın zamanda yeni büyük bir yatırıma ihtiyaç duyulmaması,
Vizyoner bir ürün ailesi olup, ilerideki ihtiyaçlarımızı karşılayacak şekilde sürekli kendini geliştirmesi,
Teknik destek açısından kolay ve güvenli bir erişim sağlanması, sayesinde ETDB mevcut altyapısına tam uyum sağlayan ve pek çok özellik katan EMC, gelişimi destekliyor.