TRENDMICRO

25 yılı aşkın bir deneyimle, sadece tek bir alanda güvenlik sağlayıcısı ve bulut güvenliği, sunucu güvenliği, sanallaştırma güvenliği ve küçük işletmelere yönelik içerik güvenliği alanında pazar lideridir.

Fiziksel, sanal ve bulut ortamlarındaki hassas bilgileri koruyarak tüketici, şirket sahibi ya da çalışan olarak karşı karşıya olduğunuz riskleri azaltan birinci sınıf çözümler sunar. Son kullanıcıların evde, bilgisayarlarında, Mac'lerinde ve mobil cihazlarında dijital yaşamın keyfini çıkarmalarını kolaylaştırmaktadır.
Trend Micro tüketici ürünleri ve hizmetleriyle ailelerin güvende olmalarına, gizliliğin korunmasına ve değerli verilerin güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur. İş dünyasında, mobil cihaz entegrasyonu, bulut bilgi işlem teknolojisi ve sanallaştırma gibi itici güçler ile gelişmiş siber saldırıların sayısındaki artış, veri güvenliğine yönelik sahip olmamız gereken bakış açımızı değiştirmiştir. Cihaz, konum ya da uygulamaya bakılmaksızın, verilerinizin gerçek zamanlı olarak korunduğundan emin olmanız gerekir. Güvenliğinizin basit ve uygun maliyetli olduğundan ve şirketiniz büyüdükçe ve değiştikçe, güvenliğinizin de büyüyüp değişebileceğinden emin olmanız gerekir. Kısacası, akıllı, basit ve uygun bir güvenliğe ihtiyacınız var.

1988 yılında kurulduğundan beri, Trend Micro dinamik tehdit dünyasının bir adım önünde olmak ve BT altyapıları değiştikçe müşterilerine hizmet verebilmek için ürün stratejilerini uyarlayarak yenilikçi güvenlik yazılımı teknolojileri ve hizmetlerinde öncü olmuştur. 1990'lı yıllarda günümüzün en fazla gereksinimi olan ağ ve ağ geçidi güvenliği açıklarını ilk fark eden Trend Micro olmuştur. Web tehditlerinin diğer kötü amaçlı yazılım biçimlerinin yerini aldığını fark ettiğimizde, eyleme dönüştürülebilir istihbarat bilgilerini diğer tüm güvenlik satıcılarından daha hızlı sunmaya devam eden Trend Micro Smart Protection Network™ veri araştırma altyapısını kullanıma sunmak için bulut bilgi işlem teknolojisinin sağladığı avantajlardan yararlandık.

Trend Micro, 1000'den fazla tehdit araştırmacısı, bilgi güvenliği uzmanı ve destek mühendisinden oluşan dünya çapındaki ağı TrendLabsSM aracılığıyla milyonlarca müşterisini gün boyu korur. TrendLabsSM ekibi, müşterilerin bu sürekli değişen dijital dünyada verilerini korumalarına yardımcı olmak için 24x7 tehdit gözetimi, saldırı önleme ve zamanında ve sorunsuz çözüm sağlamak için çalışmaktadır.

Trend Micro sahip olduğu Smart Protection network teknolojisi ile,
• 6 milyardan fazla URL, e-posta ve dosya sorgusunu ilişkilendirir.
• 6 terabayttan fazla tehdit verisini analiz eder.
• 200 milyondan fazla tehdidi saptar ve engeller.
• Gözetim ve önleme konusunda çalışan 1200'den fazla güvenlik uzmanına sahiptir.

Ürün Portföyü

Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliği, bilgisayar ağının güvenliğini ilgilendiren her türlü bileşen ve ağ trafiği ile ilgili kurumsal stratejidir. »

Bulut ve Veri Merkezi Güvenliği

Günümüzde gelişen BT ve Bulut Bilişim teknolojileri şirketlerin kurumsal bilgi güvenliğine çok daha fazla önem vermelerini gerektirmektedir. »

E-Posta Güvenliği

e-Posta Güvenliği bir e-posta hesabı ya da hizmetinin erişim ve içerik güvenliğini sağlamak için kullanılan toplu önlemleri ifade eder. »

Mobil Güvenliği

Mobil Güvenliği taşınabilir cihazların ve bu cihazların bağlandıkları ağların kablosuz bağlantı teknolojisi ile ilişkili tehdit ve güvenlik açıklarından korunmasıdır. »

Uç Nokta Güvenliği

Uç Nokta Güvenliği kurumsal ağ’a dahil olmak isteyen tüm cihazların ağ koruması amacıyla erişim için belirli standartlara uymasının tanımlandığı bir yaklaşımdır. »

Veri Koruması ve Şifreleme

Kurumsal bilgilerinizin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini garanti altına almak konusunda güvenlik üreticileri uç noktadan buluta kadar çözümler sağlamaktadır. »

Web Güvenliği

Her gün milyonlarca kişi web sitelerini ziyaret etmekte, çeşitli programlar aracılığıyla birbirleriyle sohbet etmekte ve bilgisayarlarına çeşitli programlar indirmektedir. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »

Güvenlik

GÜVENLİK, “gizlilik”, “bütünlük” ve “erişilebilirlik” olarak isimlendirilen üç unsurdan oluşur »