SPARKLE

Telecom Italia Sparkle Sabit ve Mobil Operatörler, ISS'ler, Medya ve İçerik Üreticileri, Uygulama Servis Sağlayıcıları ve Çokuluslu Şirketlerin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış IP, Veri, Bulut, Veri Merkezi, Mobil ve Ses çözümleri yelpazesi sunan küresel telekomünikasyon servis sağlayıcılarının lideridir.

Telecom Italia Sparkle 1 Ocak 2003 tarihinde Telecom Italia Grubuna ait küresel çözümleri geliştirmek ve konsolide etmek amacıyla uluslararası servis sağlayıcı olarak Telocom Italia iştiraki olarak kurulmuştur.

Piyasadaki teknik bilgi birikimi ve deneyimi ile Avrupa, Amerika, Akdeniz gibi önemli bölgesel sistemler ve başlıca uluslararası denizaltı kabloları dahil yaklaşık 570.000 km'lik küresel ve teknolojik olarak gelişmiş tescilli fiber ağın sahibi ve yöneticisidir.

Telecom Italia Sparkle’ın dünya çapında dağılmış uluslararası işgücü ile küresel ölçekteki ticari kapsamına ve 39 ülkede doğrudan varlığına güvenebilirsiniz.

Global hizmetler portföyü sayesinde uluslararası telekomünikasyon pazarında mümkün olan en iyi maliyet ve üst performans hizmetleri ile müşterilerine sunma misyonunu gözetmektedir.

Sürekli artan IT ihtiyaçlarını birinci sınıf olarak sağladığı IaaS, PaaS ve SaaS platform çözümleri ile maliyet etkin ve üst düzey güvenlikli olarak karşılamaktadır.

TI Sparkle İtalya, Yunanistan ve Türkiye'de temel varlığı ile, dünya çapında birçok Veri Merkezinde son derece esnek ve ölçeklenebilir Bulut ve Veri Merkezi Çözümleri sunuyor.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »