MICROSOFT OFFICE 365

"Office 365" terimi, Office uygulamalarına, artı olarak Skype for Business web konferansı ve Exchange Online’da barındırılan iş için e-posta gibi İnternet üzerinden etkinleştirilen diğer üretkenlik hizmetlerine (bulut hizmetleri), ayrıca OneDrive ile ek çevrimiçi depolamaya ve ev için Skype uluslararası çağrı dakikalarına erişim içeren abonelik planlarına karşılık gelir.

Birçok Office 365 planı, kullanıcıların birden çok bilgisayar ve cihaza yükleyebilecekleri en son Office uygulamalarının masaüstü sürümünü de içerir. Yalnızca çevrimiçi sunulan Office 365 planları bazı iş gereksinimleri için mükemmel bir seçenektir ve bunlar en son Office sürümü, Office 2010, Office 2007 (biraz sınırlı bir işlevsellikle), Mac için Office 2011 ve Mac için Office 2008’in masaüstü sürümleriyle de uyumludur.

Tüm Office 365 planlarında aylık veya yıllık abonelik temelinde ödeme yapılır.

“Microsoft Office”, tanıdık üretkenlik yazılımımız için kullanmaya devam ettiğimiz addır. Office paketleri geleneksel olarak Word, Excel, PowerPoint ve Outlook gibi uygulamaları içerir. Yeni Office paketlerinin tümü (örneğin, Office Standard 2013), bu uygulamaların en son sürümlerini içerir. Bu paketler tek bir bilgisayara yüklenebilir ve Office 365 de içinde olmak üzere bulut tabanlı hiçbir hizmetle birlikte sunulmaz.

Tüm Office 365 planlarını yüklemek, etkinleştirmek ve abonelik hesabınızı yönetmek için İnternet erişimi gereklidir. Office 365’in bulut üretkenlik hizmetlerine (e-posta, konferans, BT yönetimi ve diğerleri) erişmek için de İnternet bağlantısı gerekir.

Ayrıca, Office 365 İş Ekstra ve Office 365 Kurumsal E3 gibi birçok Office 365 planı Office’in masaüstü sürümünü de içerir. Office uygulamalarının masaüstü sürümüne sahip olmanın avantajlarından biri, çevrimdışı çalışabilmeniz ve İnternet’e bir sonraki bağlanışınızda tüm çalışmanızın otomatik olarak eşitleneceğinden emin olmanızdır. Dolayısıyla, hiçbir zaman belgelerinizin güncel olup olmadığı konusunda kaygılanmanız gerekmez. Masaüstü Office sürümünüz de otomatik olarak güncel tutulur ve İnternet’e bağlandığınızda yükseltilir; böylelikle her zaman çalışmanıza yardımcı olacak en son araçlara sahip olursunuz.

Office 365 üst düzeyde ölçeklendirilebilir ve tek kişilik bir işletmeden on binlerce kullanıcısı olan şirketlere kadar her büyüklükte kuruluşu destekleyebilir:

• Office 365 İş planları, bir ile 300 arası kullanıcısı olan şirketler için idealdir.
• Office 365 Kurumsal planları, tek çalışanı olan kuruluşlardan 50.000’den çok kullanıcısı olan kuruluşlara kadar tümüne uygundur.

Office, şu uygulamaları sağlar:

• Android™ için Office: Dokunmatik özellikli Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarıyla belgeleri görüntüleyin, oluşturun ve düzenleyin. İçeriğinizin ve biçimlendirmenizin olduğu gibi koruması, böylece PC veya Mac bilgisayarınıza döndüğünüzde belgenin yine güzel görünmesi konusunda Android için Office’e güvenebilirsiniz. Word’de, başkalarıyla birlikte çalışırken açıklamalar ekleyin veya değişiklikleri izleyin. Excel elektronik tablolarını gözden geçirin ve güncelleştirin, ayrıca kolayca formüller ve grafikler ekleyin. PowerPoint sunularınızda değişiklikler yapın ve bu değişiklikleri kablosuz olarak büyük ekrana yansıtın.

• iPad® için Office: Dokunmatik özellikli Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarıyla belgeleri görüntüleyin, oluşturun ve düzenleyin. İçeriğinizin ve biçimlendirmenizin olduğu gibi koruması, böylece PC veya Mac bilgisayarınıza döndüğünüzde belgenin yine güzel görünmesi konusunda iPad için Office’e güvenebilirsiniz. Word’de, başkalarıyla birlikte çalışırken açıklamalar ekleyin veya değişiklikleri izleyin. Excel elektronik tablolarını gözden geçirin ve güncelleştirin, ayrıca kolayca formüller ve grafikler ekleyin. PowerPoint sunularınızda değişiklikler yapın ve bu değişiklikleri kablosuz olarak büyük ekrana yansıtın.

• Office Mobile: Office Mobile, Windows Phone 8’e önceden yüklenmiş olarak gelir, iPhone® ve Android telefonların belirli modellerinde sağlanır. Office Mobile, Office içeriği için mükemmel görüntüleme ve hareket halindeyken içerik düzenleme özellikleri sunar. Ayrıca, içeriğinizin ve biçimlendirmenizin olduğu gibi koruması, böylece PC veya Mac bilgisayarınıza döndüğünüzde belgenin yine güzel görünmesi konusunda Office Mobile’a güvenebilirsiniz. iPhone ve Android telefonlar için Office Mobile ticari olmayan amaçlarla ücretsiz olarak kullanılabilir; uygulamayı mağazadan telefonunuza indirmeniz yeterlidir.

• Outlook Mobile: Windows Phone 8’de Outlook’un, Outlook.com, Office 365 ve Exchange e-postanıza erişmek için kullanabileceğiniz, önceden yüklenmiş bir sürümü bulunur.

• OneNote: Hareket halindeyken notlarınıza erişmek için mobil OneNote uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama Windows Phone 8, iPhone, iPad ve Android telefonlarda kullanılabilir.

• OWA: Exchange Online içeren bir Office 365 aboneliğiniz varsa, OWA uygulamasını kullanarak e-postayı sıralayabilir, tarayabilir ve yanıtlayabilir, böylelikle programınıza bağlı kalabilirsiniz. Bu uygulama iPhone ve iPad’de kullanılabilir.

• Lync Mobile: Kuruluşunuzda Skype Kurumsal veya Lync’in en yeni sürümü kullanılıyorsa mobil cihazınızdan sürekli bağlı kalmak için mobil Lync uygulamasını veya Skype Kurumsal mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama Windows Phone 8, iPhone, iPad ve Android telefonlarda kullanılabilir.

• SharePoint Newsfeed: Kuruluşunuzda SharePoint’in en yeni sürümü kullanılıyorsa, mobil cihazınızdan haber akışınıza erişmek için SharePoint Newsfeed uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama Windows Phone 8, iPhone ve iPad’de kullanılabilir.

Ürün Portföyü

Office

Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamaları, sunucular ve hizmetler sunan bir ticari ofis yazılım paketidir»

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »

Mobilite

İş hayatında her hangi bir yere bağımlılığı ortadan kaldırması nedeniyle verimliliği, hızı ve kullanım kolaylığını sağlar »