MICROSOFT

1975 senesinde ABD’ nin Washington eyaletinde yer alan Seattle kentinde Bill Gates ve Paul Alleb tarafından önce her eve bir bilgisayar sonra her masaya bir bilgisayar vizyonu ile kurulmuştur.

Şirket, ilk uluslararası bürosunu 1 Kasım 1978'de Japonya'da açtı. 1 Ocak 1979'da şirket merkezini Washington eyaletinin Bellevue şehrine taşıdı.

Uzun yıllardır NASDAQ menkul kıymetler borsasında hisseleri işlem gören Microsoft Corp ayrıca dünya genelinde çok başarılı satın almalarda yapmıştır.İlk önemli işini Apple’ ın Macintosh ürünü için Excel ve Word yazılımlarını geliştirerek yapan Microsoft 1985 senesinde bir daha hiç ayrılamayacakları Windows’u üretti. Windows günümüze kadar farklı yazılım ve başarılı sunumlarıyla uzandı.

1993 yılında Microsoft artık tarihin tartışmasız en büyük ve en başarılı yazılım firmasıydı. Borsa değeri 140 Milyar USD üzerine çıkmıştır.

1984 – 94 yılları arasında Windows ve Office’ i üreten firma 1995 – 2005 yılları arasında web browser ve start butonu ile hayatımızda kalmayı başarmıştır. 2006 itibari ile Vista, Windows 7 ve Mobil teknolojilere yönelen firma günümüzde ise rebranding, Surface ve tabletler, Nokia cihazların ve Bulut Teknolojisinin gelişimi için çalışmalarını sürdürmektedir.

3 Eylül 2013 tarihinde Microsoft, Nokia'nın Cihazlar ve Servisler birimlerini ve bazı Nokia patentlerini 7.2 Milyar Dolar karşılığında satın alınmıştır.

Steve Ballmer’ ın 14 senelik yönetiminin ardından firmaya CEO olarak Satya Nadella atanmıştır.

Yeni bir yapılanma ile yoluna ‘Mobile first, Cloud first’ sloganı ile devam eden Microsoft, Bulut ve Mobilite’nin gelecekti önemini bu şekilde vurgulamış oluyor.

Günümüze kadar bir çok yazılım üreten Microsoft yatırımlarını geleceğin teknolojisi olan Bulut ve Servisler tarafına kaydırmaktadır. Sadece 2013 yılında Dünya’daki en büyük Bulut Ar-Ge yatırımını yaparak toplamda 10 Milyar Dolar değerinde bir yatırıma imza atmıştır.

2014 mali yılı sonu itibariyle şirketin marka değeri 314 milyar usd değerine çıkmıştır.

Arena, Türkiye’nin ilk Microsoft Distribütörü olarak 1995 yılı itibari ile Microsoft’ un tüm ürün gruplarını bayileri aracılığı ile kurumlara ve bireysel tüketicilere sunmaktadır.

Arena, bu vesile ile 9000’ i aşkın İş Ortağını Microsoft ürünleri ile buluşturmakta ve üstlendiği misyonu en iyi şekilde yürütmektedir. Microsoft’ un en yaygın İş Ortağı ağına sahip olan Arena, önümüzdeki senelerde Value yapılanmasınında verdiği dinamizm ve tecrübe ile sektörün önemli oyuncusu olmaya devam edecektir.

Ürün Portföyü

Windows

Microsoft şirketinin geliştirdiği dünyada en çok kullanılan bir işletim sistemi ailesidir »

Office

Microsoft Windows ve Mac OS X işletim sistemlerinde birbiriyle ilişkili masaüstü uygulamaları, sunucular ve hizmetler sunan bir ticari ofis yazılım paketidir»

Cihazlar

Telefon ürünlerinden, bilgisayar donanımlarına, tablet ürünlerine kadar ilerleyen yelpazesiyle beraber sizlerin ihtiyaçlarını karşılıyor »

Sunucu ve Hizmetler

Windows Server 2012, Microsoft tarafından sunulan Windows Server serisinin en yeni sürümüdür »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »

Mobilite

İş hayatında her hangi bir yere bağımlılığı ortadan kaldırması nedeniyle verimliliği, hızı ve kullanım kolaylığını sağlar »

Güvenlik

GÜVENLİK, “gizlilik”, “bütünlük” ve “erişilebilirlik” olarak isimlendirilen üç unsurdan oluşur »