KASPERSKY

Kaspersky Lab, uç nokta koruma çözümleri konusunda dünyanın en büyük özel tedarikçisidir. Şirket, uç nokta kullanıcıları için güvenlik çözümleri sunan dünyanın en büyük tedarikçileri arasında yer almaktadır*. 17 yıllık geçmişi boyunca Kaspersky Lab, BT güvenliği konusunda yenilikçi olmayı sürdürmüştür ve büyük ölçekli kurumlar, KOBİ ve tüketiciler için etkin dijital güvenlik çözümleri sunmaktadır. Holding şirketi İngiltere'de kayıtlı bulunan Kaspersky Lab, şu anda dünya çapında neredeyse 200 ülkede ve bölgede faaliyet göstermekte ve dünya çapında 400 milyonun üzerinde kullanıcıya koruma sağlamaktadır.

Şirket, 1997 yılında kurulmuştur. 5 kıtada yer alan 30 ülkede 33 bölge temsilciliği ofisi bulunmaktadır. Kaspersky Lab’in kurumsal müşteri tabanı, küçük ve orta ölçekli işletmelerden büyük devlet kurumları ve ticari kuruluşlara kadar dünyanın dört bir yanından 270.000 şirketi aşmaktadır.
Kaspersky Lab; şu anda yüksek düzeyde kalifiye neredeyse 3.000 uzman istihdam etmektedir ve bu sayı her geçen yıl yaklaşık %7 artmaktadır.

Şirketin 2013 yılına ait denetlenmemiş finansal sonuçlarına göre, Kaspersky Lab’in küresel geliri önceki yıla kıyasla %6 artmış ve 667 milyon dolara ulaşmıştır. Ayrıca Kaspersky Lab, kurumsal BT güvenlik segmenti alanında güçlü bir büyüme sağlamaya devam etmektedir: Genel kurumsal alanda %9 ve işletme alanında %18 büyüme[vi].

Kaspersky Lab; Microsoft, IBM, Cisco, Juniper Networks, Meraki, Alcatel Lucent, Blue Coat, Check Point, D-Link, Clearswift, Netgear, ZyXel, Alt-N, Parallels, Lenovo, Facebook, Qualcomm, BAE Systems, H3C, Trustwave, Vertu, Asus, Samsung, Toshiba, Stormshield, Amazon Web Services, Cassidian CyberSecurity, Openwave Messaging ve General Dynamics dahil olmak üzere teknoloji alanında dünya çapında yaklaşık 120 OEM sözleşmesine sahiptir. Şirketin müşteri listesinde Ferrari, Strabag, Telefonica, vb. gibi büyük isimler bulunmaktadır.

Şubat 2014'te Kaspersky Lab, şirkete BT güvenliği piyasası konusunda stratejik tavsiyelerde bulunması için dünya çapında tanınan siber güvenlik uzmanlarının bir araya geldiği Uluslararası Danışma Kurulu'nun kurulduğunu açıklamıştır. Danışma Kurulu; endüstri, kamu sektörü ve akademi alanlarından uluslararası alanda tanınmış yedi BT güvenliği uzmanını bir araya getirmektedir. Bu uzmanlar, stratejik planlar ve şirketin öncelikli kurumsal gelişim alanlarında uygulama rehberliklerini, görüşlerini ve teyitlerini sunacaktır.

Ürün Portföyü

E-Posta Güvenliği

e-Posta Güvenliği bir e-posta hesabı ya da hizmetinin erişim ve içerik güvenliğini sağlamak için kullanılan toplu önlemleri ifade eder. »

Mobil Güvenliği

Mobil Güvenliği taşınabilir cihazların ve bu cihazların bağlandıkları ağların kablosuz bağlantı teknolojisi ile ilişkili tehdit ve güvenlik açıklarından korunmasıdır. »

Uç Nokta Güvenliği

Uç Nokta Güvenliği kurumsal ağ’a dahil olmak isteyen tüm cihazların ağ koruması amacıyla erişim için belirli standartlara uymasının tanımlandığı bir yaklaşımdır. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Güvenlik

GÜVENLİK, “gizlilik”, “bütünlük” ve “erişilebilirlik” olarak isimlendirilen üç unsurdan oluşur »