HUAWEI

Huawei sektöre girdiğinden bu yana sürekli gelişim ve büyüme felsefesi, ciddi yatırımlar ile günümüzde önde gelen Teknoloji geliştirici, üreticilerindendir.

1987 yılında Çin – Shenzhen’de faaliyetlerine başlayan Huawei, günümüzde dünya genelinde 170.000+ çalışanı, 75.000+ Ar-Ge personeli ve 16 farklı noktada Ar-Ge merkezi, 1000+ patenti, 14 Bölgesel Merkezi ile 140+ ülkede faaliyetlerine devam etmektedir. Huawei, 2014 yılını 2013’e kıyasla %20,6 büyüyerek 46,5 Milyar Dolar ciro ile kapatmıştır.

Sürekli büyüyen bir firma olduğunu Fortune Global 500’ girerek kanıtlayan Huawei, 2007’den beridir ortalama %22 ile büyümüştür, yükselişini devam ettirebilmek adına inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarını da arttırmaktadır. Bu doğrultuda Huawei her yıl Satış Gelirleri’nin en az %10’unu Ar-Ge faaliyetlerinde kullanmaktadır.

Arena olarak 2014 Eylül ayında imzaladığımız distribütörlük anlaşması dâhilinde markanın ağırlıklı olarak Server, Storage ve Network ürün gruplarının distribütörlüğünü gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında Huawei üretimi olan Video Konferans cihazları gibi ürünlerinin de proje tabanlı distribütörlüğünü yapmaktayız.

Bu doğrultuda İstanbul ve Ankara merkezli olarak Huawei markamıza özel çalışan, teknik donanımı yüksek, mühendis kadromuz ile birlikte ülkemizin her noktasına desteğimizi vermekteyiz. Firmamız bünyesinde tuttuğumuz stoklarımız ile müşteri ihtiyaçlarına hızlı cevap veriyor, demo ürünlerimiz ile iş ortaklarımıza katma değer sağlıyor ve proje noktalarında hızlı yanıt ve hızlı temin konularında destek oluyoruz. Markamıza özel hedeflediğimiz Pre-Sales ve Post-Sales eğitimlerimiz ile birlikte iş ortaklarımızın teknik altyapılarını ve marka bilinirliliğini geliştirmeyi planlamaktayız.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »

Network

Birden fazla bilgisayarın çeşitli sebeplerden dolayı birbirlerine bağlandığı alt yapıya network denir. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Büyük Veri

Çevremizdeki büyük verilerin analiz edilebilir, kullanılabilir, işlenilebilir hale getirilmesidir »

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »