EMC

EMC 1979 yılında ABD ‘nin Massachusetts eyaletinde kurulmuş “Veri Depolama çözümleri” şirketidir. Hisse senetleri Nisan 1986 yılından itibaren New York borsasında işlem görmektedir. Tüm uzmanlığını “veri depolama” üstüne odaklayan şirketin 2013 yılı cirosu 23 Milyar dolar olmuştur. Veri Depolama, Arşivleme, Büyük Veri, Veride Felaket Önleme konularında uçtan uca çözüm sağlayan firmada donanım ve yazılım ürünleri birbirini tamamlamaktadır. Dünyada girdiği tüm pazarlarda kendi konusunda en yüksek payını almayı hedefleyen EMC Dünyada en yüksek Pazar payını uzun yıllardır sürdürmeye devam etmektedir. Yüksek ar-ge yatırımları, her yıl yapılan satınalmalar, EMC’nin ürünlerindeki kaliteyi yükseltmek ve veri depolama konusunda tüm eksiklerini tamamlamak için yaptığı en önemli yatırımlardır.Arena 2004 yılından bu güne kadar EMC Distribütörlüğünü kesintisiz olarak sürdürmektedir. EMC Arena Distribütörlüğü veri depolama, arşivleme, büyük veri, veride felaket önleme çözüm ürünlerinde donanım ve yazılım ürünlerini içermektedir. Arena yapısında EMC özelinde sistem mühendisi, satış mühendisi, ürün müdürü, ürün lojistik destek ve satış birimleri ile hizmet verilmektedir. EMC Türkiye’de de uzun yıllardır Pazar liderliğini sürdürmektedir. Son dönemde giriş seviyesi ürünlere yaptığı yatırımlar ile yaygın bayi ağına hizmet vermeyi amaçlamaktadır.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Büyük Veri

Çevremizdeki büyük verilerin analiz edilebilir, kullanılabilir, işlenilebilir hale getirilmesidir»

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »