DELL

1984 yılında kurulan ABD merkezli Dell dünyanın en büyük üçüncü kişisel bilgisayar üreticisidir.Sunucu, veri depolama ve yedekleme ürünleri, işistasyonu, ince istemci, ağ birleşenleri, yazılım ve PDA gibi bileşenler üreten firma, dünya genelinde 100.000’den fazla kişiye iş olanağı sağlamaktadır. Her geçen gün bünyesine yeni firmalar katan Dell, müşterilerine uçtan uca çözüm sunan en büyük üretici olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

180 ülkede hizmet veren Dell'in 2013 yılında geliri 60 milyar doları geçmiştir. Dell firması dünyada 2 Milyar IT kullanıcısına hizmet vermektedir. Fortune dergisinin dünyadaki ilk 500 firmasının %98i Dell'i tercih etmektedir. Dünyada 44 adet çağrı merkezi bulunmaktadır.2008 yılında İstanbul merkez olmak üzere Türkiye ofisini açan Dell kısa zamanda adını büyük başarılara yazdırmıştır.Dell Türkiye nin 2013 yılında geliri yaklaşık 150 milyon dolardır.

Türkiye pazarında aktif oyuncu olduğu 2008 yılından günümüze uzanan süreç içerisinde kurumsal ürün gruplarında Pazar payları sürekli olarak artış göstermiştir.

Ülkemizde değişimin ve bilişim sektörünün öncüsü olan Arena 2011 yılında Dell ile distribütörlük anlaşması imzalayarak ,Türkiye’de Dell ürünlerinin ithalat-ihracatın yapma ve Dell ürünlerini satma yetkisini elde etmiştir. Distribütör olduğu 2011 yılından bu yana, teknik ve çözüm odaklı kadrosuyla hedeflerini ve cirosunu artırarak ilerlemektedir.

Arena; Wyse ince istemci ürünlerinde 2006 yılından bu yana tek distribütör kontratı taşımaktadır.Dell’in 2012 senesinde Wyse ince istemcileri bünyesine katmasıyla birlikte, uçtan uca Dell çözümlerini sunan tek distribütör olma ünvanını da kazanmıştır.

Arena Dell Takımı , şirketimiz bünyesinde bulunan her kurumsal ürün grubu gibi; ürün müdürü, ürün destek uzmanı, satış mühendisi ve saha satış müdürü pozisyonlarını barındıran çözüm odaklı bir ekipten oluşmaktadır.

Ürün Portföyü

Depolama

Veritabanı sunucuları ile birlikte farklı tipteki veri depolama cihazlarını birbirine bağlayan, bu cihazlar arasında veri alışverişi sağlayan, yüksek hızlı bir ağdır. »

Sunucu

Yerel veya internet ağı üzerinde bir uygulamayı veya bir veriyi farklı kullanıcılara sunan, endüstri standardında üretilen donanım birimlerine verilen genel isimdir. »

Network

Birden fazla bilgisayarın çeşitli sebeplerden dolayı birbirlerine bağlandığı alt yapıya network denir. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Büyük Veri

Çevremizdeki büyük verilerin analiz edilebilir, kullanılabilir, işlenilebilir hale getirilmesidir »

Bulut

İhtiyaç duyduğunuz yazılım, donanım ve barınma ihtiyaçlarının size uzak bir veri merkezinden internet ile servis olarak sunulmasıdır »