COMODO

Comodo, Türk girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından 1998 yılında kurulan ve küresel ölçekte siber güvenlik çözümleri geliştiren Global Türk markasıdır.

Comodo Online Güven Yaratır; çünkü hiçkimse etkileşimde bulunmak ve işlerini yürütmek için kullandığı Internet’in sunabileceği imkanların, güvenli bir ortam olmadığı sürece tam anlamıyla farkına varamaz. Her geçen gün bilgisayarlara ve Internet’e olan bağımlılık artmaktadır. Aynı oranda zaafiyetler de. Günlük haber bültenleri tüm Internet kullanıcılarının karşı karşıya kaldığı, sürekli gelişen ve artan zararlı yazılımlar (virüs, trojan, solucan vb.), siber suçlar, siber terörizm ve benzeri tehditlerden oluşan açık ve güncel bir tehlikeyi doğrulamaktadır. Çoğunlukla gelişmiş organize suç örgütlerinin eseri olan bu tehditler her gün doğrudan milyonlarca Internet kullanıcısına zarar vermekte ve Internet’e olan güveni azaltmaktadır.

Comodo’nun 1000’i aşkın ve alanında uzman çalışanlarından oluşan ekibi bu zorlukları aşma tutkusu ile bireysel kullanıcılardan e-ticaret firmalarına; küçük ölçekli şirketlerden, orta ve büyük ölçekli kuruluşlara kadar tüm müşterilerine “Online ortamda güveni yaratma” vizyonu ile çalışmakta ve Internet’e olan güveni arttırmak amacıyla online güvenlik konusunda hepimizin ihtiyaç duyduğu çözümleri sağlamaktadır.

Comodo’nun yaratıcı yazılım ve servisleri bu hedefi şu şekilde gerçekleştirmektedir:

• Kişisel veya iş amaçlı web sitelerinin ve içeriklerinin doğrulaması: Kimlik doğrulama güvenilirliğin en hayati noktasıdır: bir şeyin veya bir kişinin özgünlüğünü doğrulama işlemidir. Bilgisayar korsanları sahtekardırlar ve gerçek kullanıcıları taklit ederek hilekarlık ve sistemi yanıltma üzerine kendilerini geliştirirler. Güven ise bireylerin, kurumların, web sitelerinin ve yazılım sağlayıcılarının olduğunu söyledikleri kişi olduklarından ve sunmuş oldukları bilgilerin tahrife uğramadığından emin olmak için kimlik doğrulaması yapıldığında sağlanmış olur. Bu güvenin sağlanması, başarılı e-ticaretin ve güvenli online etkileşimin anahtarıdır.

• Bilgi Güvenliğini Sağlama: Hassas bilgiyi yaşam döngüsündeki tüm aşamalarda şifrelemek, onu bilgisayar korsanlarından korumak için kanıtlanmış bir yöntemdir. Dijital sertifikalar yoluyla Açık Anahtar Altyapısı (Public Key Infrastructure – PKI) şifrelemesi, kriptolanmış bilginin yalnız yetkili taraflarca kullanılmasını garanti eder.

• Web siteleri ve e-ticaret’in Güvenliğini Sağlama: Bilgisayar korsanlarının kötü amaçlı olarak kullanmasına karşı sunucu bilgisayarları ve web sitelerinin yapılandırmalarında veya güvenlik prosedürlerindeki zaafiyetler tespit edilerek IT organizasyonları uyarılmakta ve bu zaafiyetlerin giderilmesine yönelik öneri ve çözümler sunulmaktadır.

• PC’lerin güvenlik ve bakımını sağlama: Bu hizmet bilgisayar korsanlarının başarılı olmak için ihtiyaç duydukları kişisel/kurumsal bilgi veya daha temel seviyede bilgisayarın Internet bağlantısı ve işlem gücü gibi kaynaklara erişimi engellenerek sağlanır.

• Yarının zorluklarını aşmak için müşterilere sunulan hizmetlerde liderlik de yenilik de şarttır:
o Tüm kişisel bilgisayarların en üst düzeyde korunması için ücretsiz Internet güvenliğinin sağlanması,
o Bir sitenin kimliğini doğr ulayan SSL maliyetlerini asgari düzeye indirmek,
o 1.2 milyar Internet kullanıcısının yararı için endüstrideki anahtar oyuncuları bir araya getirip önemli güven ve güvenlik sorunlarıyla mücadelede etmek.

• Bugün, Comodo 100’den fazla ülkede online güveni oluşturmaktadır:
o Dünya çapında 25 milyonun üzerinde bilgisayar kullanıcısı tarafından Comodo PC güvenlik yazılım yüklemesi
o Comodo’nun güvenliğini ve kimlik doğrulamasını sağladığı web siteleri, e-posta ve diğer Internet uygulamaları ile etkileşen ve ticaret yapan on milyonlarca Internet kullanıcısı
o 200 binin üzerinde iş odaklı müşteri ve e-tüccar
o Internet’i daha güvenli ve güvenilir yapma çabasında olan Comodo ile birlikte çalışan 7 binin üzerinde iş ortağı

Ürün Portföyü

Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliği, bilgisayar ağının güvenliğini ilgilendiren her türlü bileşen ve ağ trafiği ile ilgili kurumsal stratejidir. »

Veri Koruması ve Şifreleme

Kurumsal bilgilerinizin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini garanti altına almak konusunda güvenlik üreticileri uç noktadan buluta kadar çözümler sağlamaktadır. »

Web Güvenliği

Her gün milyonlarca kişi web sitelerini ziyaret etmekte, çeşitli programlar aracılığıyla birbirleriyle sohbet etmekte ve bilgisayarlarına çeşitli programlar indirmektedir. »

Uç Nokta Güvenliği

Uç Nokta Güvenliği kurumsal ağ’a dahil olmak isteyen tüm cihazların ağ koruması amacıyla erişim için belirli standartlara uymasının tanımlandığı bir yaklaşımdır. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Güvenlik

GÜVENLİK, “gizlilik”, “bütünlük” ve “erişilebilirlik” olarak isimlendirilen üç unsurdan oluşur »