BARRACUDA

Barracuda Networks Dean Drako (kurucu CEO) Michael Perone ve Zach Levow tarafından 2003 yılında kuruldu ve aynı yıl Barracuda Spam ve Virüs Firewall ürünlerini tanıttı. 2007 yılında şirket merkezini Kaliforniya’ya taşıdı ve Michigan’da ofis açtı.

Bilinen spam sunucularının tescilli ve dinamik listesi olan Barracuda İtibar Blok Listesi’ni (BRBL) Aralık 2008’de ağ geçidinde spam engellemek için ücretsiz olarak kullanılabileceğini duyurdu.

Barracuda’nın dünya çapında Ekim 2009’da 85.000, Kasım 2011’de 130.000 ve Ocak 2014’de 150.000’den fazla müşteri sayısına ulaştı.

Şirketin geniş ürün portföyü e-posta ve web tehditlerine karşı korumanın yanı sıra, uygulama dağıtımı ve ağ erişimi, mesaj arşivleme, yedekleme ve veri koruma geliştirmek ürünleri içerir.

Şirketin güvenlik ürünleri spam, spyware, trojanlar, virüsler gibi anında mesajlaşma, web korsanları, web sörfü yada e-Posta ile oluşabilecek tehditlerden koruma amaçlı ürünler içermektedir.

Şirketin ağ ve depolama ürünleri, web filtreleme, yük dengeleme, uygulama dağıtım kontrolörleri, mesaj arşivleme, yeni nesil güvenlik duvarları, yedekleme hizmetleri ve veri koruma ürünlerini içermektedir.

Coca-Cola, FedEx, Harvard Üniversitesi, IBM, L'Oreal ve Europcar gibi markalar ve 130.000'den fazla kuruluş BT altyapılarını korumak için Barracuda ürünlerini kullanan referanslar arasında yer alıyor.

Arena, Mart 2015 tarihi itibarıyla distribütörlük anlaşması imzaladığı Barracuda’nın Barracuda Spam & Virus Firewall, Barracuda Web Filter, Barracuda Web Application Firewall, Barracuda SSL VPN, Barracuda Load Balancer, Barracuda Link Balancer, Barracuda Message Archiver, Barracuda Backup Service ve BarracudaWare gibi yazılım ve donanımlarını tüm iş ortaklarına ve iş ortaklarının müşterilerine sunmaktadır.

Ürün Portföyü

Ağ Güvenliği

Ağ Güvenliği, bilgisayar ağının güvenliğini ilgilendiren her türlü bileşen ve ağ trafiği ile ilgili kurumsal stratejidir. »

E-Posta Güvenliği

e-Posta Güvenliği bir e-posta hesabı ya da hizmetinin erişim ve içerik güvenliğini sağlamak için kullanılan toplu önlemleri ifade eder. »

Veri Koruması ve Şifreleme

Kurumsal bilgilerinizin kullanılabilirliğini, bütünlüğünü ve gizliliğini garanti altına almak konusunda güvenlik üreticileri uç noktadan buluta kadar çözümler sağlamaktadır. »

Web Güvenliği

Her gün milyonlarca kişi web sitelerini ziyaret etmekte, çeşitli programlar aracılığıyla birbirleriyle sohbet etmekte ve bilgisayarlarına çeşitli programlar indirmektedir. »

ÇÖZÜMLER / HİZMETLER

Güvenlik

GÜVENLİK, “gizlilik”, “bütünlük” ve “erişilebilirlik” olarak isimlendirilen üç unsurdan oluşur »